SMAKI, KTÓRE WARTO POWTÓRZYĆ

smaki

Dla każdego definicja podróży jest trochę inna. Dla nas podróż to między innymi smakowanie różnych kultur. Myślę, że kuchnia w dużej mierze jest w stanie zapoznać nas z krajem, który odwiedzamy i opowiedzieć nam historię jego mieszkańców. Z pewnością, spróbowawszy np. japońskiego sushi, nie zdziwi nas już wygląd typowego szczupłego Japończyka. Próbując kuchni amerykańskiej, szybko zrozumiemy, skąd wziął się problem otyłości w tym kraju… A kuchnia śródziemnomorska nie pozwoli nam zapomnieć o tym, że narody wychowujące się nad Morzem Śródziemnym, mają do niego ogromny szacunek.

Myślę, że nie da się dobrze poznać żadnej kultury, jeśli nie spróbuje się tego, co ma nam ona kulinarnie do zaoferowania.

Jedną z pamiątek, które można przywieźć z podróży, są na pewno smaki, które na długo pozostają w pamięci. Niektóre z nich warto też powtórzyć w domu. Wielokrotnie, jeżdżąc po świecie, poznajemy takie składniki lub połączenia składników, które nie przyszłyby nam do głowy w najśmielszych snach ;). I to jest właśnie fajne! Za 20 lat nasza kuchnia będzie mieszanką kulinarnych pomysłów podpatrzonych nie tylko u mam, ale także w różnych zakątkach świata.

W tym miejscu bloga opiszemy dania, które zrobiły na nas wyjątkowe wrażenie. A może czasami zamieścimy też jakiś przepis ;).

Share on

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *